مشاوره در حوزه طراحی و نور پردازی

از آنجایی که یکی از مهم ترین بخش های یک ساختمان، نورپردازی آن می باشد ،باید برای داشتن یک نورپردازی مناسب در ساختمان خود از یک مشاوره استاندارد بهره ببرید. مشاوره نورپردازی می تواند در این مسیر بسیار کارآمد باشد. جالب است بدانید که نورپردازی ساختمان دارای انواع مختلفی است. هر کدام از این انواع نورپردازی دارای قواعد اصولی و ساختاری مرتبط با خود می باشند.

مشاوره طراحی نورپردازی می تواند برای افراد دارای مزایای زیادی باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

یکی از مشکلاتی که خریداران تجهیزات روشنایی با آن روبرو می شوند عدم توان تشخیص مناسب بودن کالا با نیاز ایشان است البته به دلیل گستردگی محصولات روشنایی و پیچیده بودن طراحی و کارکرد آن این موضوع نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد. بدین معنی که مشتری عادی جهت تامین روشنایی مورد نیاز خود به عنوان مثال در یک سوله و یا کتابخانه یا مجتمع تجاری امکان تشخیص میزان شدت نور، رنگ نور، جنس نور را ندارد و بدون مشاوره و اطلاع از دانش این حرفه حتی با صرف هزینه گزاف به مقصود خود که داشتن تناسب نور با محیط است نخواهد رسید. در همین راستا فروشگاه اینترنتی آقای برق ارائه مشاوره قبل و پس از خرید و نیز طراحی روشنایی را که اصلی ترین رکن در انتخاب ملزومات روشنایی و بهره وری از محیط مورد نظر است در زمره فعالیت و خدمات خود قرار داده و به صورت حرفه ای انجام می دهد. مشتریان محترم می توانند جهت دریافت خدماتی نظیر طراحی روشنایی داخلی و خارجی مجتمع های تجاری، مسکونی و صنعتی از طریق تماس با مشاوران آقای برق از این خدمات بهره مند گردند.

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم یکی از نکاتی که می تواند به شما در داشتن یک نورپردازی مناسب برای ساختمان خود کمک کند، شناخت قواعد صحیح نورپردازی ساختمان است. یکی از این قواعد که می توانید در حین مشاوره نورپردازی با آن آشنا شوید، بخشیدن روشنایی به مکان هایی است که در بیشتر مواقع مورد استفاده قرار می گیرند. البته رعایت اصل تعادل نور نیز بسیار مهم است. به همین خاطر حین نورپردازی به نقاط پر رفت و آمد ساختمان، باید به دیگر نقاط ساختمان نیز توجه کرد. عدم توجه به این نکته می تواند آرامش بصری افراد را در ساختمان بهم بریزد.

جالب است بدانید بیشتر افراد تصور دارند که باید تمام فضای ساختمان را با قرار دادن منابع نوری زیاد، روشن نگه داشت. اما برخلاف آن نکته ای در مشاوره نورپردازی وجود دارد که توجه به آن می تواند از تعداد منابع نوری بکاهد. در واقع به جای استفاده از تعداد زیادی منبع نوری می توانید از منابع نوری کمتری استفاده کنید اما آن ها را در نقاط استانداردی قرار دهید. استفاده از ترکیب صحیح رنگ ها در نورپردازی از نکات دیگر در حین نورپردازی ساختمان است. عدم توجه به این نکته می تواند سبب خستگی و یا آسیب به چشم ها شود.

مشاوره در حوزه طراحی و نور پردازی آقای برق


مزایای مشاوره در حوزه طراحی و نور پردازی:

در فرایند نورپردازی  نکات و جزئیات زیادی وجود دارد که عدم توجه به هرکدام از آن ها می تواند اختلالاتی را ایجاد بکند. به همین منظور استفاده از یک مشاوره نورپردازی خوب می تواند این فرایند را برای شما تسهیل نماید. مشاوره نورپردازی نمای ساختمان و یا مکان مورد نظر شما، این امکان را می دهد تا بتوانید نقاط و مکان های مختلف موجود در ساختمان، خانه، مجتمع و ... خود که برای نورپردازی ایده آل هستند را شناسایی کرده و به آن ها بپردازید. علاوه بر این استفاده از یک مشاوره در نورپردازی مناسب می تواند به شما کمک کند تا در ادامه نیز از مصرف برق صرفه جویی کرده و هزینه های مربوطه را کاهش دهید. به همین سبب بهتر است تا از یک گروه مشاوره نورپردازی مناسب و با تجربه بالا کمک بگیرید. در آقای برق برای نور پردازی نما نیز ایده های جدید و منحصر به فردی داریم که به نشانه حسن نیت ما و کاملا رایگان در خدمت شما قرار خواهیم داد.


انواع نورپردازی ساختمان:


نورپردازی هوشمند:

امروزه با رشد و پیشرفت حوزه تکنولوژی، نورپردازی ساختمان نیز در بیشتر موارد به شکل هوشمند انجام می شود. این نوع نورپردازی که در زمان مشاوره نورپردازی ممکن است به افراد پیشنهاد شود، دارای برخی مزایا می باشد. یکی از این مزایا بدون شک امکان تنظیم نور نقاط مختلف ساختمان از راه دور است. در حقیقت با این روش افراد قادر هستند تا به کمک نرم افزار موجود در لپ تاپ و یا تلفن همراه خود، میزان نور را در نقاط مختلف ساختمان تنظیم کنند. جالب است بدانید که به کمک این نرم افزارها می توان نوع رنگ نور موجود را نیز تغییر داده و در فضای ساختمان تغییراتی را ایجاد کرد. از مزایای دیگر این نوع نورپردازی می توان به کاهش هزینه برق و صرفه جویی در مصرف آن اشاره کرد.

نورپردازی طبیعی:

از انواع دیگر نورپردازی می توان به نورپردازی طبیعی اشاره نمود. کیفیت نور مصنوعی در مقایسه با نور طبیعی به مراتب پایین تر است. به همین خاطر می توان گفت که نور طبیعی کیفیت بهتری برای نورپردازی ساختمان دارد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که شدت نور طبیعی در طول روز کاملاً متفاوت است. در واقع شما می توانید به کمک انواعی از پرده ها، میزان نوری که از پنجره ها و نقاط مختلف وارد ساختمان می شود را کنترل و تنظیم کنید. در همین راستا بهترین کار برای بهره بردن از نور طبیعی برای نورپردازی ساختمان، استفاده از تعداد زیاد پنجره در طراحی نورپردازی ساختمان است. البته در مواردی ممکن است امکان استفاده از تعداد زیاد پنجره وجود نداشته باشد. به همین دلیل می توان از نورگیرهای موجود در سقف ساختمان نیز بهره برد. در فرایند مشاوره نورپردازی به استفاده از نورگیرهای موجود در سقف برای نورپردازی سقف توصیه می شود.

 نورپردازی مصنوعی:

همانگونه که گفتیم نور طبیعی دارای کیفیت بهتری نسبت به نور مصنوعی است. اما عدم وجود آن در همه اوقات باعث می شود تا برای نورپردازی در شب، از نور مصنوعی استفاده کرد. در مشاوره نورپردازی ساختمان به هر نوری که برگرفته از نور طبیعی خورشید نباشد، نور مصنوعی گفته می شود. در ضمن باید به این نکته نیز اشاره کرد که نور مصنوعی به روش های مختلفی از جمله عمومی، متمرکز و موضعی ارائه می شود که هرکدام دارای اصول و قوانین خاصی هستند. به طور کلی در نورپردازی مصنوعی از تجهیزات متنوعی استفاده می شود که هر کدام از آن ها دارای هزینه مختلفی می باشند. به همین خاطر باید فرایند نورپردازی را به شکل اصولی انجام داد تا بتوان از تجهیزات کمتری برای این امر استفاده کرده و از بسیاری از هزینه ها صرفه جویی نمود.

تمامی موارد بالا از رایج ترین خدمات صنایع روشنایی آقای برق می باشند. شما می توانید با مراجعه به بخش مشاوره در حوزه طراحی و روشنایی سایت آقای برق و یا برقراری ارتباط با کارشناسان ما، اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست آورید. در نتیجه برای این که بتوان نورپردازی را با کیفیت بالایی انجام داد، نیاز است تا از یک مشاوره نورپردازی استاندارد استفاده کنیم. قبل از استفاده از این مشاوره لازم است تا بتوانیم یک گروه نورپردازی خوب را انتخاب نماییم. برای انتخاب این گروه لازم است تا به برخی نکات و معیارها توجه خاصی داشته باشیم. 

فروشگاه اینترنتی آقای برق با داشتن سابقه و برترین نمونه پروژه های نورپردازی و همچنین به پشتوانه سال ها فعالیت در صنعت برق و روشنایی، شما را در داشتن مکانی زیبا و جداب با بهترین نورپردازی یاری می کنند. از طریق راه های ارتباطی موجود در وبسایت آقای برق، با کارشناسان ما در تماس باشید.


" اولین وظیفه نور روشن کردن فضا و فرم های ساختمانی است با این حال نور چه طبیعی و چه مصنوعی علاوه بر کارکرد اصلی خویش می تواند نبوغ معمارانه را برجسته تر نماید، اشتباهات را بپوشاند و پنهان کند، توجه بیننده را جلب نماید یا اینکه باعث شود مکانی مقدس یا امن به نظر برسد." لوکوبوزیه 

whatsapp